Binance, WIF ve Bu 6 Altcoin’i İlgilendiren Güncellemeler Yaptı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yedi altcoin için bazı güncellemeler yaptığını duyurdu. Bu arada, son zamanlarda hesapların kötüye kullanılması Binance’i daha sıkı dürüstlük önlemleri almaya sevk etti.

Binance, 7 altcoin için teminat oranlarını yükseltti!

Önde gelen kripto para borsası Binance, yedi popüler altcoin için teminat oranlarında güncellemeler yaptığını duyurdu. Bu bağlam da borsa Pepe Coin (PEPE) ve dogwifhat (WIF) için teminat oranı %60’a, Lista DAO (LISTA), LayerZero (ZRO), zkSynec (ZK) ve io.net (IO) için ise %30’a yükseltti. Ayrıca borsa Notcoin (NOT) teminat oranını %10’dan %40’a çıkardı. Bu bağlamda borsa şu duyuruyu yaptı:

Sevgili Binance’lılar, Binance, Portföy Marjı altındaki aşağıdaki varlıklar için teminat oranını 28.06.2024 tarih ve TSİ 09:00’dan itibaren güncelleyecektir. Güncelleme yaklaşık bir saat içinde tamamlanacaktır.

Binance, kullanıcılara teminat oranındaki değişiklikten kaynaklanan olası likidasyon veya kayıpları önlemek için Birleşik Sürdürme Teminat Oranını (uniMMR) yakından takip etmelerini tavsiye etti. Borsa, güncellemenin yaklaşık bir saat içinde tamamlanmasını bekliyor. Binance, piyasada önemli bir konuma sahip olduğu için güncellemeleri kripto topluluğu tarafından merakla takip ediliyor.

Kaynak: Binance

Borsa, hesapların kötüye kullanımına karşı önlemlerini artırıyor

Yeni uygulanan güvenlik önlemleri, çeşitli türlerdeki hesap etkinliklerinin daha iyi izlenmesini içeriyor. Örneğin: Alt hesaplar ve yönetilen alt hesaplar. Önemli olmakla birlikte, bu hesap türleri yetkisiz avantaj için kullanılabilir. Örneğin: Ücret oranları ve artırılmış API limitleri. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, bu kötüye kullanımla mücadele etmek için izleme çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu bağlamda, kullanıcıları şüpheli durumları derhal bildirmeye çağırıyor. Raporlamayı teşvik etmek ve hızlı aksiyon alınmasını sağlamak için Binance, doğrulanmış kötüye kullanım vakaları için ödüller sunuyor. Ödül miktarı, bildirilen her olayın ciddiyetini ve etkisini yansıtacak şekilde duruma göre belirlenir.

Kaynak: Binance

Borsa, Kullanım Koşulları ve Müşterini Tanı (KYC)/İşini Tanı (KYB) politikalarını ihlal ettiği tespit edilen kişilere karşı hesabın askıya alınması veya feshedilmesi de dahil olmak üzere katı önlemler alınacağı konusunda uyarıyor. Diğer kullanıcıların hesaplarına izinsiz erişim ciddi bir ihlal olarak kabul ediliyor. Ayrıca bu durum, platformun itibarını zedelerken kurallara uyan kullanıcıların çoğunu olumsuz etkiliyor. Kullanıcılar, kötüye kullanım olaylarını özel e-posta adresi [email protected] aracılığıyla Binance’e bildirmeye teşvik ediliyor. Bu proaktif yaklaşım yalnızca güvenliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda Binance’in dünya çapındaki kripto para meraklıları için güvenilir ve şeffaf bir alım satım ortamı sağlama konusundaki kararlılığını da pekiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir